Kas taip puiku apie mėšlą?
Mėšlas, žinoma, yra gyvūnų ekskrementai. Kai auginame gyvulius, pavyzdžiui, galvijus ir kiaules, jie valgo ir virškina savo maistą ir gamina atliekas, kurios surenkamos ir naudojamos kaip trąšos. Mėšle gausu azoto, fosforo ir kalio, dar žinomo kaip N-P-K, kurie yra būtini sveikam augalų augimui. Skirtingų rūšių mėšlas turi skirtingą šių trijų mineralų kiekį, todėl galite jį pasirinkti pagal tai, kokias kultūras norite auginti. Pavyzdžiui, mėšlas, apdorotas antibiotikais, turi labai daug azoto, kuris puikiai tinka greitai žaliuojančiai žolei auginti, bet nelabai tinka augalams. Mėšle taip pat gali būti kitų naudingų medžiagų, tokių kaip bakterijos ir grybai, kurios yra naudingos augalams. Jis taip pat yra neutralus temperatūrai, o tai reiškia, kad jis nesukels piktžolių ar kitų rūšių augalų augimo, kai bus naudojamas dirvožemyje. Mėšlo kratytuvai ir produkcijos pasirinkimas.
Kodėl mėšlo purtyklės yra svarbios?
Čia atsiranda mėšlo purtytuvas. Kai tręšiate trąšas, norite, kad jos būtų tolygiai paskirstytos visame lauke. Jei mėšlo krūvą paprasčiausiai išpilate vienoje vietoje (net jei naudojate mėšlo kratytuvą), tikėtina, kad kai kurie augalai bus pertręšti, o kai kurie – nepakankamai tręšti. Mėšlo kratytuvai būna įvairių stilių, tačiau dauguma jų turi kažkokį besisukantį mechanizmą, kuris paskirsto mėšlą jam iškritus iš kratytuvo. Tai užtikrina, kad kiekvienas jūsų lauko colis gaus mėšlo privalumus. Mėšlą taip pat reikia išberti tinkamu metų laiku. Jūs nenorite jo tepti, kai per šilta, nes jis tiesiog sėdės ant žemės ir supūs. Ir jūs nenorite jo tepti, kai žemė yra užšalusi, nes ji tiesiog sėdės ir neįsigers. Mėšlo purtyklės sukurtos taip, kad šis procesas būtų daug lengvesnis. Paprastai jie naudojami rudenį, kai žemė pradeda tirpti, bet vis dar per šalta sėti sėklas.
Kaip veikia mėšlo purtyklės?
Mėšlo purtytuvai yra įvairių konstrukcijų, todėl yra keli skirtingi jų veikimo būdai. Tačiau pagrindinis visų mėšlo kratytuvų tikslas yra tas pats: mėšlą išberti tolygiai ir išmatuotai, kartu įmaišant ir šiek tiek trąšų. Mėšlo purtyklės gali būti tokios paprastos kaip didelė talpa su vartymo mechanizmu ir būdu išpilti turinį. Konteineris būtų pripildytas mėšlo, o besisukantis arba svyruojantis judesys maišytų ir maišytų trąšas, kad būtų galima tolygiai paskirstyti. Kita vertus, mėšlo kratytuvai dažniausiai turi bunkerį ir konvejerio juostą. Mėšlas pilamas į bunkerį ir paduodamas ant judančios juostos, kur tolygiai paskirstomas visame lauke. Mėšlo šakės skirtos naudoti kartu su mėšlo kratytuvu. Tai šakės su ilgais, plačiais noragais, kurie skirti dirvoje išdurti skylutes ir lengvai įterpti trąšas.